Ostrov Pašman – ideální místo pro poklidnou rodinnou dovolenou

Ostrov Pašman – ideální místo pro poklidnou rodinnou dovolenou

Pokud míříte do Chorvatska s dětmi a hledáte-li pěkné a málo frekventované pláže vhodné pro rodinnou dovolenou, pak zamiřte na ostrov Pašman. Míří sem trajekt z Biogradu a cesta trvá asi 20 minut. Nabízí se zde i různé možnosti ubytování chorvatsko. Širokou nabídku naleznete na webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Něco málo o ostrově

Ostrov tvoří součást zadarské ostrovní skupiny a přináleží k Severodalmatským ostrovům. Nový most jej spojuje, na jihovýchodě, s ostrovem Ugljan.

Ostrov nabízí mimořádné výhodné a příznivé rekreační podmínky, přesto jeho kapacita i nabídky nejsou plně využívány. Do těchto míst se vypravují ti, kdo hledají klid, nedotčenou přírodu a čisté moře. Hlučná letoviska zde rozhodně nehledejte.

Místo představuje dokonalé východisko pro výlety lodí, především na Kornatské ostrovy. Vypravit se můžete také na Dugi otok do zátoky Telašćica. Výlety pořádají místní agentury.

Ostrov je ideální volba jako nejlevnější dovolená.

Letovisko Tkon

Zde na vás čekají nádherné pláže, které mají menší hloubku moře. Jsou tedy ideální volbou pro rodiny s dětmi. Jsou zde příznivé ceny a turistů jen málo. V minulosti bylo středisko rybářskou vesnicí, která se soustředila na lov škeblí. Ty jsou zde i dnes místní specialitou. Centrum střediska je umístěno opodál trajektového přístavu. K dispozici jsou pro návštěvníky restaurace, bary, cukrárny, tržnice, stánky se suvenýry, půjčovny kol, kajaků, šlapadel, člunů, čtyřkolek nebo skútrů, ale i obchody. Chybět nesmí ani dětské atrakce. Na své si přijdou i milovníci historických památek. K odpočinku přímo vybízejí mělké zátoky opatřené dokonalými písčitými plážemi, kterých je ve Tkonu hned několik.

Letovisko Dobropoljana

Jedná se o poklidnou vesničku rozkládající se v severní části ostrova. Naleznete zde příjemné oblázkovo-písčité pláže, které mají pozvolný vstup do moře. K návštěvě zvou místní restaurace, obchody s potravinami a galanterií, stánek nabízející čerstvé druhy ovoce a zeleniny a dva plážové bary.