Muž našel největší starý rostoucí cedr

Muž našel největší starý rostoucí cedr

Těžba dřeva stále probíhá v Britské Kolumbii, kde by to milovníci přírody raději nedělali, ale než aby nad rozhodnutím zpovzdálí naříkal, fotograf TJ Watt hledá nejlepší argumenty pro ochranu lesa – obří prastaré stromy.

Od svých 19 let prochází Watt zelenou krajinou svého domova, aby hledal nejstarší stromy, které může, ale při nedávné cestě na Flores Island v Clayoquot Sound našel jeden z největších a nejstarších stromů v celém světě. země.

„Žádný strom mě neodfoukl víc než tenhle,“ řekl CBC News. „Je to doslova zeď ze dřeva.“

Strom nalezený na zemi Ahousaht First Nation je západní červený cedr, někdy nazývaný redcedar, protože to ve skutečnosti není cedr. Odhaduje se, že je 1000 let starý, s šířkou u základny 5 metrů (16,5 stop) a výškou 45 metrů (147 stop.)

Strom dostal přezdívku „The Wall“ nebo „ʔiiḥaq ḥumiis“, což znamená „velký redcedar“ v jazyce Nuu-chah-nulth.

„Na rozdíl od většiny ostatních stromů se ve skutečnosti rozšiřuje, jak stoupá,“ řekl Watt. „Je to opravdu vrchol mého života setkat se s něčím tak velkolepým.“

Starověké velké stromy, jako je tento, jsou ekosystémy samy o sobě a poskytují lesům, ve kterých žijí, množství genetických informací o tom, jak přežít nemoci, škůdce, sucho, bouře a další, protože neustále produkují nebo opylují potomstvo.

Ahousaht Nation používá obří strom jako připomínku pro ty, kteří hledají ekoturistické exkurze v Clayoquot Sound, uznaném UNESCO jako biosférická rezervace, že lesy ukrývají mnoho úžasných překvapení.

Tento strom se nachází v lese, který není způsobilý k těžbě, což doufejme znamená, že obohatí les na další staletí.

Foto: TJ Watt/Ancient Forest Alliance