Mladá žena má ‚pohádkový‘ zážitek poté, co spatřila vzácného bílého jelena

Mladá žena má ‚pohádkový‘ zážitek poté, co spatřila vzácného bílého jelena

Vysokoškolská studentka byla na rybářském výletě se svým tátou, když viděli, jak se z lesa vynořují tři jeleni. Nebyl to úplně neobvyklý jev, ale na tomto setkání bylo něco jedinečného.

19letá Esha Patel řekla, že dva byly hnědé a jeden byl „oslnivě bílý“ a popsala tento zážitek jako „dechberoucí“.

„Ten bílý se přiblížil tak blízko – méně než deset stop daleko!“ Bylo to krásné a tak roztomilé,“ řekla studentka University of Cardiff.

Podle zdrojů z volně žijících živočichů jsou šance na spatření této bílé morfy ve Spojeném království extrémně vzácné.

„Poté, co jsem jeleny uviděl, jsem se dočetl, že šance, že je zahlédnu, jsou asi jedna ku 30 000. Zřejmě je opravdu velké štěstí je vidět, takže jsem si chtěla koupit los,“ dodala.

„Nikdy předtím jsme žádného neviděli a můj táta řekl: ‚Jsi si jistý, že to byl jelen a ne koza?“

Při pohledu na obrázky můžete pochopit pocity jejího otce. Jelen měl to, co je známé jako „leucismus“, což je recesivní genetický rys , který se liší od albínů, ale který je také přítomen teoreticky u všech druhů zvířat. Leucismus je nedostatek pigmentových buněk na většině těla, na rozdíl od albínů, kteří jsou zcela bílí a mají růžové oči.

Bílá zvířata mají tendenci nepřežít dlouho ve volné přírodě, protože zbarvení ničí jejich maskování, ale protože jeleni běloocasí, srnci, daňci a mezci jsou v mnoha částech Spojeného království a USA loveni téměř výhradně lidmi, jsou pravděpodobně leucističtější. jeleni kolem než kdy předtím, protože málo lidí loví, a ti, kteří to běžně dělají, nechají bílého běloocasého jít dál, podle Nature Conservancy .

Přesná poloha jelena nebude z důvodu zajištění bezpečnosti vzácného tvora identifikována.